Makaleler » Blog » Anal Plug (Tıkaç) nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır?

Anal Plug (Tıkaç) nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır?

Anal Plug (Tıkaç) Nedir?

Anal plug (tıkaç) nedir? diğer adı anal genişletici veya anal açıcı olarakta bilinir. Anal bölgeyi uyarmak için kullanılan bir seks oyuncağıdır. Ayrıca uyarıcı özelliği sayesinde anal bölgeyi sekse alıştırmak içinde kullanılabilir. Ancak anal bölgenin dar olması yada ilk defa anal seks yapmak için genellikle anal plug tercih edilir.

Anal pluglar'ın bir çok farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen modeller 6 cm ile 13 cm arasında olan modellerdir. Kısaca en çok tercih edilen modeller aşağıdaki modellerden oluşmaktadır. Anal plug modellerini " https://www.erotikmagazam.com/anal-urunler " web sitemizden zengin çeşitleri görebilirsiniz.

Anal Plug (Tıkaç) Nasıl Kullanılır?

Anal pluglar modellerine göre nasıl kullanıldığı farklılık göstermektedir. En çok tercih edilen vantuz tabanlı modeller her hangi bir pürüzsüz zemine sabitlenerek kullanılabilir. Yada diğer modeller gibi eliniz yardımı ile de kullanabilirsiniz.

Bütün anal pluglarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli su bazlı anal kayganlaştırıcı jeller ile beraber kullanılması gerektiğidir. Anüs bölgesinde sürtünmeyi azaltmak ve kayganlığı arttırmak için oldukça önemlidir. Çünkü sürtünmeyi azaltmadığınız takdirde anüse zarar verebilir ve anal seksten acı çekebilirsiniz.

Anal pluglar genellikle sadece anal bölgede kullanmak için tercih edilse de daynı zamanda vajinal bölgede de rahatlıkla kullanılabilir. Özelikle vajinismus tedavisinde kullanılabilir. Bunun için ayrıca anal setleri de tercih edebilirsiniz.

Anal Plug (Tıkaç) Kullanmak Zararlı mıdır?

Anal pluglar doğru kullanılmadığı taktirde zararlı olabilirler. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanacağınız anal tıkaçların kaliteli olmasıdır. Lateks ve Ftalat içermeyen anal tıkaçlar cilt dostu malzemeden üretilmektedir . Bu sağlığınız için oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca kullanacağınız anal tıkaçın anüs bölgesini zorlamaması gerekiyor. İlk defa anal deneyim yaşıyacaklar için boyutlarına oldukça dikkat etmeniz gerekir.

Anal Plug (Tıkaç) Nasıl Temizlenir?

Anal plug (tıkaç) her kullanımdan önce ve sonra, ılık su ve sabun yardımı ile detaylı temizleyerek durulamanız gerekir. Daha kolay temizleme yöntemi olan antibakteriyel oyuncak temizleyici veya ıslak mendil yardımı ile de temizleyebilirsiniz.

Temizleme işleminiz bittikten sonra özelikle silikon anal pluglar kesinlikle güneş görmeyecek oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Aksi durumda çok fazla güneş görmesinden dolayı silikon sıcağa maruz kaldığı için bozulabilir.

Silikon Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Silikon anal pluglar doku olarak oldukça yumuşaktır. Genellikle en çok kullanılan anal plug modelidir. Boyutları ve genişlikleri değişmektedir. Bu plugların yapay penis şeklinde olan modelleri de mevcuttur. Çoğunun tabanı vantuzlu olduğu için düz zeminlere kolaylıkla sabitlenebilir. Ülkemizde kadınların en çok tercih ettiği anal plug modellerindendir.

Birinci sınıf parlatma teknolojisi ve tıbbi sınıf silikon ile üretilmiş bu şık görünümlü anal pluglar, anal seks deneyiminize yenisini eklemeye hazır!
Pürüzsüz yüzeye sahip, temizlenmesi kolaydır.
Güvenli ve sağlıklı, CE - ROHS - FCC belgelidir.

Titreşimli Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Bu anal pluglar ise diğer modellerden tek farkı güçlü titreşim özelliğine sahip olmasıdır. Bir çok farklı titreşim fonksiyonuna ve hızına sahip olan bu anal oyuncaklar, diğer anal pluglara göre anal bölgeyi daha şiddetli uyarım sağlamaktadır. Pürüzsüz ve yumuşak dokuya sahip oldukları için anal bölgeye her hangi bir zarar vermemektedir. İlk defa kullanıcaklar için dikkat edilmesi gereken en önemli tek şey boyut ve genişliktir.

Metal Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Metal anal pluglar paslanmaz çelik ve alüminyum alışım malzemeden üretilmektedir. Diğer silikon anal pluglardan farklı olarak yumuşak yapıya sahip değil sert bir yapıya sahiptir. Özellikle ısıtılıp veya soğutularak kullanılmaktadır. Hijyen bakımından silikon anal pluglardan daha sağlıklıdır. Lateks ve ftalat içermezler.

Pürüzsüz bir yüzeye sahip oldukları için özelikle hassas ciltler için oldukça uygundur. Bir çok farklı boyutları mevcuttur. Diğer silikon anal pluglardan farklı olarak titreşim özelliğine sahip değildir.
Farklı renklerde mücevher taş aksesuarına sahiptir.

Uzaktan Kumandalı Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Uzaktan kumandalı anal pluglar genellikle partnerler tarafından kontrol edilir. Anal seks için en çok tercih edilen modeller arasındadır. Diğer titreşimli anal pluglardan farklı olarak kontrol tamamen uzaktan kumanda cihazı ile yapılmaktadır. Kumanda mesafesi ortalama 5 ile 20 metre arasında değişmektedir.

Özel Tasarım Cam Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Cam anal pluglar, metal anal pluglar gibi sert bir dokuya sahiptir. Hijyenik ve estetik görünüme sahiptir. Diğer anal pluglardan daha fazla tercih edilen bu tıkaçlar yapısı itibari ile diğer silikon tıkaçlar gibi bir emme vantuz tabanına sahip değildir. Temizlenmesi oldukça basit ve kolay olan bu tıkaçları sabun, ılık su veya iyi bir antibakteriyel oyuncak temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

Şişirilebilir Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Tıbbi Silikondan üretilmiş olan anal pluglar özellikle istenilen kalınlıkta anal plug bulamayan kişiler tarafından en çok tercih edilen bir modeldir. Anal seksi farklı bir noktaya taşıyanlar tarafından çok tercih edilse de son zamanların en popüler seks oyuncağıdır. Şişirilebildiği için 5-15 cm kadar çapı değişebilir. Titreşimli ve titreşimsiz modelleri bulunmaktadır.
 

Kuyruklu Anal Pluglar ( Tıkaçlar)

Kuyruklu anal pluglar daha çok anal seks oyunlarında fantezi aksesuar olarak kullanılmaktadır. Tilki, Kedi ve Tavşan kuyruğu modelleri mevcuttur. Paslanmaz çelik ve tıbbi silikon olan modelleri en çok tercih edilir. Kuyruk uzunlukları 10cm ile 60cm arasında değişmektedir.

Büyük Boy Anal Pluglar (Tıkaçlar)

Büyük boy anal pluglar özellikle anal deneyimi üst düzeyde olan insanlar tarafından daha çok tercih edilir. Diğer anal pluglara göre daha kalın ve büyük olan bu anal tıkaçlar yumuşak tıbbi silikondan üretilir. Yüksek kaliteli dokuya sahip olan anal pluglar "Lateks ve Ftalat" içermez.

Anal Plug (Genişletici) Setler

Anal pluglar setler genellikle 3 ve 4 farklı boy anal plugdan oluşmaktadır. Çoğunlukla ilk defa anal tıkaç kullanmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Silikon ve metal olan modelleri mevcuttur. Vantuz özelliğine sahip olan modeller daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise her hangi bir düz zemine sabitleniyor olmasıdır. PVC ve Termoplastik elastomer malzemeden üretilen anal pluglar daha çok tercih edilmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim